انعکاس خبر
پایگاه خبـری و تحلیلـی

enekaskhabar.ir
دبستان خیرساز فلاح دوست افتتاح و به بهره برداری رسید تلاش کنید هیچ گونه شکایتی در اول مهر وجود نداشته باشد/ کیفیت آموزش مدارس را افزایش دهید دستگیری طراحان و گردانندگان سایت شرط‌ بندی در لاهیجان کشف عتیقه‌های دوره ساسانیان در رضوانشهر تشنج راننده در لنگرود حادثه آفرید چرا نام مسرور با منطقه آزاد انزلی پیوند خورده است؟!  یکی از اولویت های اصلی دولت در سال جاری برگزاری انتخابات سالم و قانونمند است اثرات نظارت در بازار برای مردم قابل لمس باشد دستگیری متخلف برداشت غیر قانونی شن و ماسه در رشت پایش بازار لنگرود توسط اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود
RSS چیست؟
مخفف Rich Site Summary به معنی " چکیده سایت " یا " مختصر و مفید سایت " است و به شما امکان می‌دهد تا از آخرین خبرها و عناوین سایت و یا وبلاگهای مورد علاقه خود با خبر باشید، بدون آنکه نیازی داشته باشید به آنها سر بزنید.
کاربردهای اصلی RSS دو مورد زیر هستند: - نمایش تازه‌ترین عناوین وب‌سایت‌های دیگر در وب‌سایت خود و یا بالعکس ( اشتراک مطالب جدید) - دریافت جدیدترین مطالب سایت‌های مورد علاقه با استفاده از نرم‌افزارهای ویژه (وبگردی با کارآیی بیشتر)
بدون وجود RSS شما باید هر روز سایت های مورد علاقه خود را را چک کنید تا بتوانید از تازه های آنها با خبر شوید. اما با این تکنولوژی ، شما ، RSS چندین سایت را در یک برنامه RSS aggregator یا (RSS خوان) در کنار هم می بینیند و تایتل نوشته های اخیر سایت ها را بدون مراجعه به آنها مشاهده میکنید.
RSS Reader چیست؟ RSS Reader یک نرم‌افزار RSSخوان الکترونیکی است. اکنون نرم‌افزارهای بسیاری در این زمینه وجود دارند که می‌توان با دانلود آنها RSS خواند. اما به تازگی مرورگرهای اینترنتی نیز به سیستم RSSخوانی الکترونیکی مجهز شده‌اند. از نرم افزار های RSS خوان میتوان به Thunderbird و Google Reader اشاره کرد.
منبع: ویکیپدیا