انعکاس خبر
پایگاه خبـری و تحلیلـی

enekaskhabar.ir
توقف صدور پروانه ساختمانی باعث ضررو زیان به سازندگان و کارگران ساختمانی شده / بانی این ضرر و زیان نظام مهندسی است / مدعی العموم برای حل این مشکل ورود کند چه نهادهایی در صدور پروانه ساختمانی دخیل هستند / چه بر سر پول های واریزی به حساب شهرداری لاهیجان خواهد امد ؟ / چرا علی رغم پرداخت عوارض پروانه صادر نمی گردد ؟ برگزاری مراسمات در مساجد و بقاع تا اطلاع ثانوی ممنوع است نگاهی به عملکرد شهردار لاهیجان طرح آستان مهربانی در ۵۰ بقعه متبرکه شهرستانهای لاهیجان وسیاهکل برگزارمیشود/هزار بسته معیشتی و بهداشتی ودرغالب طرح آستان مهربانی  ادامه ضدعفونی اماکن عمومی توسط شهرداری لاهیجان امنا کلیه مراسمات ترحیم و مذهبی رو تا اطلاع ثانوی تعطیل کنند / تکذیب دفن فوت شدگان بیماری کرونا در اقاسید محمد تلاش مدیریت شهری در برف فضاسازی شهرداری لاهیجان در دهه فجر در گیلان بی نظیر است تصادف در محور سياهكل به لاهيجان 2 كشته برجاي گذاشت
1398/09/20 03:03

/زندانیان جرایم غیرعمد را دریابیم/

یک شوخی دوستانه به قیمت یک میلیارد و ۶۶ میلیون تومان تمام شد

کد خبر:778

نوجوان ۱۵ ساله اهوازی در مسیر برگشت از مدرسه هنگام شوخی با دوستش در پارک محله بر اثر یک اتفاق، اکنون در زندان بسر می‌برد.

به گزارش انعکاس خبر، «سهیل - الف» به همراه دوست خود در مسیر بازگشت از مدرسه به پارک محله‌شان می‌روند تا حال و هوایی عوض کنند، اما هیچ کدام از آن‌ها فکرش را هم نمی‌کردند که یک شوخی و یک بازی دوستانه ورق زندگی را بر روی هر دوی‌ آنها برگرداند.

سهیل که به اصرار دوست خود برای یک زورآزمایی دوستانه روی چمن‌های پارک شروع به کشتی گرفتن می‌کند با اجرای یک فن کشتی به نام کول‌انداز موجب قطع نخاع شدن دوستش می‌شود.

هرچند این واقعه را خانواده هر دو دانش‌آموز یک حادثه ناخواسته قلمداد می‌کنند، اما با بالا رفتن هزینه‌های درمانی و نیاز مبرم به برخی از جراحی‌های پزشکی، خانواده شخص مصدوم اقدام به طرح شکایت قضایی می‌کنند که به دنبال آن محکوم به پرداخت دیه ای سنگین معادل یک میلیارد و ۶۰ میلیون تومان می‌شود که به دلیل ناتوانی در پرداخت دیه این نوجوان از شهریور امسال روانه حبس می‌شود.

طبق نظریه پزشکی قانونی استان خوزستان این ضایعه نخاعی دیه‌ای مجزا برای شکستگی مهره‌های گردن داشت و در ادامه برای هر آسیب جسمی نظیر اختلال در بافت نخاع ستون فقرات، فلج شدن هر دو دست و پا و اختلال حسی ایجاد شده، مددجو به پرداخت دیه‌های معینی محکوم شد.

بر اساس گزارش ستاد دیه کشور، اکنون سه سال از این بازی تلخ دوستانه می‌گذرد اما مشکلات ناشی از یک شوخی دوستانه تمامی ندارد. با تلاش کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان خوزستان اگرچه تا میزان ۲۶۶ میلیون تومان از شاکی گذشت رضایتمندانه اخذ شده و مبلغی بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان نیز توسط خانواده مددجو تامین شده  است، اما این نوجوان جنوبی بابت الباقی ۶۰۰ میلیون تومانی همچنان در بند بسر می‌برد.

نیکوکارانی که تمایل دارند برای تامین بخشی از بدهی این مددجوی واجد شرایط کمک کنند، می‌توانند با روابط عمومی ستاد دیه کشور به شماره ۰۲۱۸۸۹۱۶۰۱۲ تماس بگیرند.


ایسنا

 

نظرات شما
انتشار یافته : 0
در انتظار بررسی : 0
غیر قابل انتشار : 0

نمای روز
نظر سنجی
امتیاز شما به سایت
عالی
خوب
متوسط
ثبت نظر
فتونیوز
یادداشت