انعکاس خبر
پایگاه خبـری و تحلیلـی

enekaskhabar.ir
توقف صدور پروانه ساختمانی باعث ضررو زیان به سازندگان و کارگران ساختمانی شده / بانی این ضرر و زیان نظام مهندسی است / مدعی العموم برای حل این مشکل ورود کند چه نهادهایی در صدور پروانه ساختمانی دخیل هستند / چه بر سر پول های واریزی به حساب شهرداری لاهیجان خواهد امد ؟ / چرا علی رغم پرداخت عوارض پروانه صادر نمی گردد ؟ برگزاری مراسمات در مساجد و بقاع تا اطلاع ثانوی ممنوع است نگاهی به عملکرد شهردار لاهیجان طرح آستان مهربانی در ۵۰ بقعه متبرکه شهرستانهای لاهیجان وسیاهکل برگزارمیشود/هزار بسته معیشتی و بهداشتی ودرغالب طرح آستان مهربانی  ادامه ضدعفونی اماکن عمومی توسط شهرداری لاهیجان امنا کلیه مراسمات ترحیم و مذهبی رو تا اطلاع ثانوی تعطیل کنند / تکذیب دفن فوت شدگان بیماری کرونا در اقاسید محمد تلاش مدیریت شهری در برف فضاسازی شهرداری لاهیجان در دهه فجر در گیلان بی نظیر است تصادف در محور سياهكل به لاهيجان 2 كشته برجاي گذاشت
1398/09/19 08:20

مدیر عامل سازمان عمران شهرداری رشت تایید کرد:

تهدید خطر ریزش برای ساختمان ساعت و فرهنگی ورزشی شهرداری رشت/ تا سازمان فرهنگی تخلیه نشود نمی توانیم کاری کنیم

در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت؛ به شهردار این شهر بابت تخلیه ساختمان متعلق به سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت به‌منظور رفع خطر و جلوگیری از ریزش آن، ضرب‌الاجل ۷۲ ساعته داده شد.

کد خبر:757

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت  در نود و هشتمین جلسه‌این کمیسیون در ساختمان جلسات شورای شهر رشت با تأکید به‌سرعت بخشیدن به روند تخصیص اعتبار به‌منظور مرمت و بازسازی سه بنای تاریخی تحت تملک شهرداری رشت افزود: در جلسات اخیر کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت بارها به اختصاص اعتبار لازم به‌منظور رفع خطر آنی از سه ساختمان ساعت، میرزا خلیل رفیع و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت تأکید شد اما متأسفانه این روند به‌کندی پیش می‌رود و ممکن است عواقب جبران‌ناپذیری به همراه داشته باشد.

عواقب حقوقی و قضایی دامن‌گیر شورا و شهرداری رشت

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت با ابراز گلایه از وضعیت ساختمان متعلق به سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت تصریح کرد: با توجه به وضعیت بحرانی ساختمان سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت، باید در اسرع وقت نسبت به تخلیه این ساختمان و استقرار پرسنل آن دریکی از ساختمان‌های متعلق به شهرداری رشت اقدام کنیم.

شیرزاد با اشاره به اینکه در صورت ریزش ساختمان سازمان فرهنگی ورزشی و دیگر ساختمان‌های تاریخی تحت تملک شهرداری رشت عواقب قضایی و حقوقی دامن‌گیر شورا و شهرداری رشت می‌شود، گفت: به شهردار رشت بابت تخلیه هر چه سریع‌تر این ساختمان به‌منظور جلوگیری از بروز هرگونه خطر و فاجعه جبران‌ناپذیر ضرب‌الاجل ۷۲ ساعته می‌دهیم.

وی با اشاره به ساختمان رصدخانه کوشیار گیلانی به‌عنوان یکی از املاک متعلق به سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت افزود: به‌زودی انجمن نجوم در ساختمان رصدخانه کوشیار گیلانی واقع در تالاب عینک رشت و با حمایت‌های سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت فعالیت خود را آغاز می‌کند.

تهدید خطر ریزش برای ساختمان ساعت و فرهنگی ورزشی شهرداری رشت 

مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه باید بابت تخلیه ساختمان مربوط به سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت به‌طورجدی وارد عمل شویم، اظهار کرد: اداره کل میراث فرهنگی گیلان بارها بابت خطرات احتمالی پیرامون این ساختمان به‌طور مکتوب تذکر داده است.

میثم حرفت خواه با بیان اینکه در بودجه سال ۹۸، حدود ۱۴ میلیارد تومان بابت پروژه‌های بازآفرینی رشت بودجه در نظر گرفته‌شده، افزود: در صورت بارش برف در زمستان سال جاری خطر ریزش ساختمان سازمان فرهنگی ورزشی و ساختمان ساعت شهرداری رشت را به‌طورجدی تهدید می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه ریزش این ساختمان عواقب فراوانی برای شورا و شهرداری به همراه دارد، گفت:  با استفاده از تجهیزاتی که در اختیارداریم نسبت به مرمت و بازسازی ساختمان‌های تاریخی تحت تملک شهرداری رشت اقدام می‌کنیم.

وضعیت حاد تأسیسات الکترونیکی در ساختمان ساعت شهرداری رشت

معاون بازآفرینی شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به وضعیت ساختمان سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت اظهار کرد: تا زمانی که ساختمان سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت تخلیه نشود نمی‌توانیم اقدامی انجام دهیم.

نرجس محمودی با بیان اینکه در ساختمان ساعت مشکلات سازه‌ای چندانی نداریم، افزود:  تأسیسات الکترونیکی ساختمان ساعت شهرداری رشت از وضعیت حادی برخوردار هستند.

فارس

 

نظرات شما
انتشار یافته : 0
در انتظار بررسی : 0
غیر قابل انتشار : 0

نمای روز
نظر سنجی
امتیاز شما به سایت
عالی
خوب
متوسط
ثبت نظر
فتونیوز
یادداشت