انعکاس خبر
پایگاه خبـری و تحلیلـی

enekaskhabar.ir
توقف صدور پروانه ساختمانی باعث ضررو زیان به سازندگان و کارگران ساختمانی شده / بانی این ضرر و زیان نظام مهندسی است / مدعی العموم برای حل این مشکل ورود کند چه نهادهایی در صدور پروانه ساختمانی دخیل هستند / چه بر سر پول های واریزی به حساب شهرداری لاهیجان خواهد امد ؟ / چرا علی رغم پرداخت عوارض پروانه صادر نمی گردد ؟ برگزاری مراسمات در مساجد و بقاع تا اطلاع ثانوی ممنوع است نگاهی به عملکرد شهردار لاهیجان طرح آستان مهربانی در ۵۰ بقعه متبرکه شهرستانهای لاهیجان وسیاهکل برگزارمیشود/هزار بسته معیشتی و بهداشتی ودرغالب طرح آستان مهربانی  ادامه ضدعفونی اماکن عمومی توسط شهرداری لاهیجان امنا کلیه مراسمات ترحیم و مذهبی رو تا اطلاع ثانوی تعطیل کنند / تکذیب دفن فوت شدگان بیماری کرونا در اقاسید محمد تلاش مدیریت شهری در برف فضاسازی شهرداری لاهیجان در دهه فجر در گیلان بی نظیر است تصادف در محور سياهكل به لاهيجان 2 كشته برجاي گذاشت
1398/09/17 11:30


تولید سالیانه ۳۶۰۰ تن قارچ در گیلان

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی از تولید سالانه ۳۶۰۰ تن قارچ در گیلان خبر داد.

کد خبر:741

به گزارش پایگاه تحلیلی و خبری انعکاس خبر پارسافر با بیان اینکه پرورش قارچ از جمله مشاغل جانبی است که در کنار تولید برنج می تواند نقش موثری در افزایش درآمد شالیکاران داشته باشد، گفت: استان گیلان به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب برای تولید قارچ بسیار مناسب است.

وی با اشاره به اینکه  تا قبل از پایان سال جاری یک واحد تولیدی با ظرفیت ۶۶۰تن قارچ به بهره برداری می رسد، افزود: در حال حاضر ۲۸۵۰تن قارچ گیلان به صورت صنعتی و ۷۵۰تن به صورت مشاغل خانگی تولید می شود.

مدیر امور باغبانی خاطرنشان کرد: پرورش قارچ از جمله مشاغل خانگی مناسبی است که همه افراد خانواده معمولا در تولید آن سهیم هستند و درآمد خوبی از فروش این محصول نصیب خانواده های کشاورزان می شود.

وی افزود: قارچ های تولید شده در گیلان علاه بربازارهای استان به سایر استان های کشور نیز صادر می شود.

مهندس پارسافر با اشاره به ورود قارچ به عرصه صنایع غذایی صنعتی گفت: قارچ جای خود را در بین سفره های مردم بیش از گذشته باز کرده است و با برنامه ریزی های انجام شده گیلان می تواند در افزایش تولید این محصول در کشور نقش موثری ایفا کند.

نظرات شما
انتشار یافته : 0
در انتظار بررسی : 0
غیر قابل انتشار : 0

نمای روز
نظر سنجی
امتیاز شما به سایت
عالی
خوب
متوسط
ثبت نظر
فتونیوز
یادداشت