انعکاس خبر
پایگاه خبـری و تحلیلـی

enekaskhabar.ir
نشست فعالان و تولید کنندگان لاهیجان با معاون وزیر صنعت معدن و تجارت دستگیری اخاذ خواستگارنما در لاهیجان تخصیص اعتبار یک میلیاردی جهت تقویت مراتع گیلان مشخص نبودن مرز مالکیت اراضی روستایی با منابع ملی یکی از مشکلات شهرستان لاهیجان است تجاوز مرحله‌ای زمین‌خواران به منابع طبیعی استان گیلان سیاست‌های دولت در بهداشت و درمان از افتخارات نظام است سپاه گیلان ۵۰۰ واحد مسکونی برای سیل‌زدگان گمیشان می‌سازد اینکه کسی به تالاب انزلی آسیب برساند و آب را آلوده کند یک بحث است اما وقتی می بینیم فاضلاب شهری به تالاب می ریزد دیگر مساله کمی نیست و حتماً باید اقدام شود/در کشور ما توسعه ضروری است اما هر گونه توسعه فرع بر محیط زیست است اجرای سازه آشغالگیر و رسوبگیر در حوضه های آبخیز فومن و صومعه سرا اولین جشنواره ملی چای کشور برگزار شد
1397/12/13 02:46


اتفاقات خوب برای مجتمع فرهنگی هنری لاهیجان با حضور رییس جمهور

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان از اتفاقات خوب برای مجتمع فرهنگی هنری لاهیجان با حضور رییس جمهور در این شهرستان خبر داد.
 

کد خبر:69

به گزارش انعکاس خبر ، نگار نادری حضور دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری درشهرستان لاهیجان را مبارک دانسته و گفت : بی شک این سفر نتایج خوبی برای پروژه های ناتمام ؛از جمله مجتمع فرهنگی لاهیجان را در بر خواهد داشت.

وی افزود:سفر ریاست جمهوری خبر خوش برای خانواده فرهنگ و هنر و مردم لاهیجان است تا حضور ارزشمند ایشان و تیم همراه ، گره کور مجتمع فرهنگی را بگشاید چه بسا که اغلب برنامه های فرهنگی و هنری بزرگ که نیاز به سالن با ظرفیت بالا دارند بعلت نداشتن سالن  فرصت اجرا در لاهیجان را از دست می دهند.


نادری در خصوص پروژه مجتمع فرهنگی هنری لاهیجان گفت: این پروژه با زیر بنای ۴۴۰۰ متر مربع در سال ۱۳۸۰ توسط دستگاه مسکن و شهرسازی استان عملیات خود را آغاز نمود و با پیشرفت فیزیکی٢٠ درصدی در مرحله اسکلت و به صورت ناقص و با مشکلات عدیده فنی و به علت کمبود اعتبارات عمرانی رها گردید. در سال ۱۳۹۳ با درخواست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و پیگیری های بعمل آمده تغییر مجری از دستگاه اجرایی از سازمان مسکن و شهرسازی به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفت .

نادری اضافه کرد:فاز یک ،سالن آمفی تئاتر و فضاهای جانبی و فاز دوم ،قسمت اداری مجتمع و پلاتو و گالری و سینمای صد نفره تعریف شده است. به جهت نیاز شهرستان به سالن بزرگ ، فضای٢٦٠ نفره فاز یک به سالن ٥٠٦ نفره توسعه یافت و مقاوم سازی و رفع عیوب موجود سازه صورت گرفت.

در سال ٩٤ و ٩٥ جز ٤٨ ماده ٥٥٠٠٠درکل کشور صفر اعلام شد و فاز یک مجتمع به اتمام نرسید . سال ٩٦ سه میلیارد و سیصد میلیون تومان در کمیته برنامه ریزی شهرستان مصوبه شد که تخصیص یک میلیارد و هشتاد آن صرف مطالبات پیمانکار و مشاوران پروژه گردید.

نادری با اشاره به اینکه مجتمع فرهنگی از نیازهای شهر لاهیجان  است گفت:اینجانب شاهد آن بوده ام که پروژه مجتمع فرهنگی و هنری همواره دغدغه مسئولان استانی و شهرستانی بوده است و از هیچ تلاشی جهت تکمیل پروژه فروگذارنبوده اند.

نظرات شما
انتشار یافته : 0
در انتظار بررسی : 0
غیر قابل انتشار : 0

نمای روز
نظر سنجی
امتیاز شما به سایت
عالی
خوب
متوسط
ثبت نظر
فتونیوز
یادداشت