انعکاس خبر
پایگاه خبـری و تحلیلـی

enekaskhabar.ir
توقف صدور پروانه ساختمانی باعث ضررو زیان به سازندگان و کارگران ساختمانی شده / بانی این ضرر و زیان نظام مهندسی است / مدعی العموم برای حل این مشکل ورود کند چه نهادهایی در صدور پروانه ساختمانی دخیل هستند / چه بر سر پول های واریزی به حساب شهرداری لاهیجان خواهد امد ؟ / چرا علی رغم پرداخت عوارض پروانه صادر نمی گردد ؟ برگزاری مراسمات در مساجد و بقاع تا اطلاع ثانوی ممنوع است نگاهی به عملکرد شهردار لاهیجان طرح آستان مهربانی در ۵۰ بقعه متبرکه شهرستانهای لاهیجان وسیاهکل برگزارمیشود/هزار بسته معیشتی و بهداشتی ودرغالب طرح آستان مهربانی  ادامه ضدعفونی اماکن عمومی توسط شهرداری لاهیجان امنا کلیه مراسمات ترحیم و مذهبی رو تا اطلاع ثانوی تعطیل کنند / تکذیب دفن فوت شدگان بیماری کرونا در اقاسید محمد تلاش مدیریت شهری در برف فضاسازی شهرداری لاهیجان در دهه فجر در گیلان بی نظیر است تصادف در محور سياهكل به لاهيجان 2 كشته برجاي گذاشت
1398/08/23 01:49


کمربند ایمنی، مرز میان مرگ و زندگی است

رئيس پليس راه استان از اعمال قانون بيش از 125 هزار راننده متخلف به دليل عدم استفاده از کمربند ایمنی در گيلان خبر داد و گفت: کمربند ایمنی مرز میان مرگ و زندگی و وسیله‌ای مفید، مناسب و ضروری براي پیشگیری از حوادث رانندگی است.

کد خبر:602

به گزارش پایگاه تحلیلی و خبری انعکاس خبر سرهنگ "حسین محمدپور" با اعلام اين خبر گفت: در ایران برای نخستین بار قانون استفاده اجباری از کمربند ایمنی در سال 1376 از سوی مجلس شورای اسلامی تصویب و آیین‌نامه اجرایی آن در سال 1384 به تصویت هیئت وزیران رسیده و از تاریخ یک مهر 1384 اجباری شدن استفاده از کمربند ایمنی به اجرا گذاشته شد.

این مقام انتظامی با بیان این اينكه که کمربند ایمنی از برخورد سر و صورت به شیشه جلو و پرتاب راننده به خارج از خودرو جلوگیری می‌کند افزود: کمربند ایمنی با پخش کردن نیروی ضربه در سطح وسیعی از بدن و افزایش زمان تاثیر‌گذاري از میزان عوارض آن به شکل چشمگیری می‌کاهد.

وی با تاکید بر اینکه در تصادفات جاده‌ای نبستن کمربند ایمنی اصلی‌ترین عامل افزایش میزان مرگ و میر است بيان داشت: استفاده از کمربند ایمنی، احتمال مرگ و میر سرنشینان جلوی خودرو را 63 درصد و اين احتمال براي سرنشینان عقب 27 درصد کاهش است.

سرهنگ محمد‌پور با اشاره به اينكه بیش از 40 درصد کودکانی که از کمربند ایمنی استفاده نكرده‌اند، پدر و مادر آنها نیز از این قانون تبعیت نمی‌کنند از والدین خواست، با توجه به اينكه بهترین الگو برای فرزندان هستند با بستن کمربند ایمنی ضمن آموزش به کودکان، حافظ سلامت خانواده باشند.

این مقام انتظامی گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون در طرح‌هاي اجرا شده بيش از 125 هزار راننده متخلف به دليل عدم استفاده از کمربند ایمنی در محور‌های برون شهری استان گيلان اعمال قانون شده‌اند.

وي خاطرنشان كرد: کمربند ایمنی مرز میان مرگ و زندگی و وسیله‌ای مفید، مناسب و ضروری براي پیشگیری از حوادث رانندگی می باشد كه لازم است استفاده از آن در آغاز رانندگی به صورت یک عادت همیشگی درآید.

رئيس پليس راه استان گيلان در پایان اظهار داشت: آنچه برای یک رانندگی مطمئن و مصون از صدمات جانی و مالی لازم است استفاده از وسایل نقلیه سالم، فرهنگ رانندگی مناسب، رعایت قوانین و مقررات و احترام به حق تقدم دیگران است لذا برای یک زندگی بهتر و دور از آسیب‌های جانی و مالی ناشی از تصادفات، بايد صحیح و اصولی رانندگی کنیم.

استان گیلان گیلان رئيس پليس راه استان گیلان سرهنگ حسین محمدپور کمربند ایمنی
نظرات شما
انتشار یافته : 0
در انتظار بررسی : 0
غیر قابل انتشار : 0

نمای روز
نظر سنجی
امتیاز شما به سایت
عالی
خوب
متوسط
ثبت نظر
فتونیوز
یادداشت