انعکاس خبر
پایگاه خبـری و تحلیلـی

enekaskhabar.ir
توقف صدور پروانه ساختمانی باعث ضررو زیان به سازندگان و کارگران ساختمانی شده / بانی این ضرر و زیان نظام مهندسی است / مدعی العموم برای حل این مشکل ورود کند چه نهادهایی در صدور پروانه ساختمانی دخیل هستند / چه بر سر پول های واریزی به حساب شهرداری لاهیجان خواهد امد ؟ / چرا علی رغم پرداخت عوارض پروانه صادر نمی گردد ؟ برگزاری مراسمات در مساجد و بقاع تا اطلاع ثانوی ممنوع است نگاهی به عملکرد شهردار لاهیجان طرح آستان مهربانی در ۵۰ بقعه متبرکه شهرستانهای لاهیجان وسیاهکل برگزارمیشود/هزار بسته معیشتی و بهداشتی ودرغالب طرح آستان مهربانی  ادامه ضدعفونی اماکن عمومی توسط شهرداری لاهیجان امنا کلیه مراسمات ترحیم و مذهبی رو تا اطلاع ثانوی تعطیل کنند / تکذیب دفن فوت شدگان بیماری کرونا در اقاسید محمد تلاش مدیریت شهری در برف فضاسازی شهرداری لاهیجان در دهه فجر در گیلان بی نظیر است تصادف در محور سياهكل به لاهيجان 2 كشته برجاي گذاشت
1398/08/19 05:54


رهاسازی یک عقاب شاهی نابالغ در شهرستان لنگرود

یک عقاب شاهی نابالغ در شهرستان لنگرود رهاسازي و به زیستگاه طبیعی خود بازگردانده شد.

 

کد خبر:577

به گزارش پایگاه تحلیلی و خبری انعکاس خبر یک عقاب شاهی نابالغ که توسط نیروهای طرح حفاظت جنگل به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تحویل داده شده بود، پس از تیمار و اطمینان از سلامت جسمانی در زیستگاه طبیعی رها سازی شد.

سید امین نجات رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود در این خصوص بیان داشت: این پرنده در بسیاری از مناطق منقرض شده یا در خطر انقراض است و به همین جهت در فهرست گونه‌های آسیب‌پذیر آی‌یوسی‌ان قرار گرفته‌است. عقاب شاهی شباهت زیادی به عقاب طلایی دارد. عقاب شاهی را با منقار بلندتر، بال‌های صافتر در حین پرواز، لکه‌های سفید روی شانه و بال و شانه روشنتر و رنگارنگتر و رنگ تیره‌تر در بقیه قسمتهای بدن می‌توان از عقاب طلایی تشخیص داد. البته عقاب شاهی نابالغ رنگ بسیار روشنتری از عقاب طلایی نابالغ دارد. زیستگاه مورد علاقه این عقاب دشت ‌های باز با کمی درخت است و برخلاف بسیاری از عقاب‌های دیگر در کوهستان‌ها، جنگل‌های وسیع یا استپ‌ های بدون درخت زندگی نمی‌کند. عقاب شاهی ترجیح می‌دهد آشیانه خود را بر روی درختان بلندی بسازد که اطراف آن درخت دیگری نباشد تا از این طریق دید خوبی به اطراف داشته باشد.

وی با اعلام اين خبر افزود، همه افراد می بایست با حساسيت خود در حفظ تنوع زيستي شهرستان مشاركت داشته باشند. در پایان ضمن قدردانی از دوستداران و حامیان حیات وحش، حفاظت از محیط زیست را وظیفه ای عمومی عنوان کرد.

 
استان گیلان لنگرود گیلان شهرستان لنگرود
نظرات شما
انتشار یافته : 0
در انتظار بررسی : 0
غیر قابل انتشار : 0

نمای روز
نظر سنجی
امتیاز شما به سایت
عالی
خوب
متوسط
ثبت نظر
فتونیوز
یادداشت