انعکاس خبر
پایگاه خبـری و تحلیلـی

enekaskhabar.ir
توقف صدور پروانه ساختمانی باعث ضررو زیان به سازندگان و کارگران ساختمانی شده / بانی این ضرر و زیان نظام مهندسی است / مدعی العموم برای حل این مشکل ورود کند چه نهادهایی در صدور پروانه ساختمانی دخیل هستند / چه بر سر پول های واریزی به حساب شهرداری لاهیجان خواهد امد ؟ / چرا علی رغم پرداخت عوارض پروانه صادر نمی گردد ؟ برگزاری مراسمات در مساجد و بقاع تا اطلاع ثانوی ممنوع است نگاهی به عملکرد شهردار لاهیجان طرح آستان مهربانی در ۵۰ بقعه متبرکه شهرستانهای لاهیجان وسیاهکل برگزارمیشود/هزار بسته معیشتی و بهداشتی ودرغالب طرح آستان مهربانی  ادامه ضدعفونی اماکن عمومی توسط شهرداری لاهیجان امنا کلیه مراسمات ترحیم و مذهبی رو تا اطلاع ثانوی تعطیل کنند / تکذیب دفن فوت شدگان بیماری کرونا در اقاسید محمد تلاش مدیریت شهری در برف فضاسازی شهرداری لاهیجان در دهه فجر در گیلان بی نظیر است تصادف در محور سياهكل به لاهيجان 2 كشته برجاي گذاشت
1398/08/15 10:32


اختصاص ۸۸ میلیارد تومان برای احیا و ساماندهی آب بندان های گیلان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از تخصیص ۸۸ میلیارد تومان برای احیا آب بندان های استان خبر داد.

کد خبر:525

به گزارش پایگاه تحلیلی و خبری انعکاس خبر صبح امروز مهندس درجانی در نشست شورای برنامه ریزی  استانداری گیلان که با حضور استاندار، فرمانداران و مدیران استانی برگزار شد گفت: بر اساس مطالعات میدانی ۸۷۷ پهنه آب‌بندان در استان وجود دارد که با اعتبار ۴۴ میلیارد تومانی سهم دولت از منابع ملی و ۴۴ میلیارد تومان از منابع استانی میتوان بخشی از آبندان ها را احیا و بازسازی کرد و موجب افزایش ذخیره آب به حجم ۳۰۰ میلیون مترمکعب در استان شد.

وی به انعقاد تفاهم‌‌‌نامه‌ بین ۳ استان‌های شمالی و وزارت جهاد کشاورزی در راستای احیاء و ساماندهی دو هزار و ۷۵۰ هکتار از آب‌بندان های گیلان اشاره کرد و افزود: با اجرایی شدن طرح ساماندهی این آبندانها آب زراعی بیش از ۴۰ هزار هکتار شالیزار تامین می گردد.

مهندس درجانی اهداف مهم ساماندهی آب‌بندان های استان‌های شمالی را جمع‌آوری آب‌های سطحی در فصول پر باران عنوان کرد و ادامه داد: حدود ۲۵ درصد از کل بارندگی سالانه در فصول زراعی  و ۷۵ درصد آن در فصول غیر زراعی است.

وی اظهار داشت: از آبندان ها علاوه بر تامین آب کشاورزی میتوان برای  فعالیت‌های اقتصادی  و ایجاد فرصت های اشتغالزایی مانند پرورش ماهی، گردشگری و ورزش‌های آبی استفاده کرد.
لازم به ذکر است بیشترین آب‌بندان موجود در استان گیلان در سطح شهرستانِ آستانه اشرفیه با ۲۴ درصد و کمترین مساحت آب‌بندان ها در شهرستان رودبار با ۰,۴ درصد است.

استان گیلان جهاد کشاورزی جهاد کشاورزی گیلان آب بندان های گیلان
نظرات شما
انتشار یافته : 0
در انتظار بررسی : 0
غیر قابل انتشار : 0

نمای روز
نظر سنجی
امتیاز شما به سایت
عالی
خوب
متوسط
ثبت نظر
فتونیوز
یادداشت