انعکاس خبر
پایگاه خبـری و تحلیلـی

enekaskhabar.ir
شهردار لاهیجان : کارگران از شریف ترین طبقه اجتماع هستند / فرماندار لاهیجان : در ادیان مختلف خصوصا اسلام برای کارگر اهمیت خاصی قائل شده مدیریت اعتمادساز، راهبرد اصلی مدیران موفق و شایسته.  قدردانی استاندار گیلان از استقبال پرشور مردم در سفر رییس جمهور پیام قدردانی از حضور مردم در استقبال از رئیس جمهور استفبال مردم لاهیجان از رییس جمهور مردم گیلان و میثاقی مجدد با دولت تدبیر و امید اتفاقات خوب برای مجتمع فرهنگی هنری لاهیجان با حضور رییس جمهور دعوت اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار لاهیجان از مردم برای استقبال از رئیس‌جمهور در سفر به لاهیجان کنسرت بزرگ پازل بند در لاهیجان تصویب انتقال آب دریای خزر به سمنان صحت ندارد
1397/12/07 09:43

شرط بخشودگی سود وام‌های معوق چیست؟

مصوبه مجلس در بودجه ۹۸؛ جریمه وام‌های معوق زیر ۱۰۰ میلیون تومان بخشیده می‌شود.

به گزارش انعکاس خبر ، اگر معوقه بانکی زیر ۱۰۰ میلیون تومان دارید، با استفاده از مصوبه جدید مجلس می‌توانید بدون پرداخت سود معوق، تسهیلات خود را تسویه کنید.

 

کد خبر:50

 تصویب بخشودگی سود وام‌های معوق

در ادامه جلسات رسیدگی بودجه سال ۹۸ کل کشور، نمایندگان مجلس پیشنهاد الحاقی به تبصره ۱۶ ماده‌واحده این لایحه موافقت کردند. بر اساس لایحه ارائه‌شده، نمایندگان مجلس در بودجه ۹۸ بانک مرکزی را موظف به اجرای طرح بخشودگی سود تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومان موظف کردند.

 شرط بخشودگی سود وام‌های معوق چیست؟

طبق مصوبه امروز مجلس، سقف بخشودگی سود تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومان، مشروط به بازپرداخت اصل تسهیلات و بخشش جریمه‌های متعلقه ۷۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تعیین می‌شود و هر یک از مشمولان بخشودگی سود تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومان می‌توانند از زمان تصویب این قانون فقط یک فقره از بخشودگی سود تسهیلات موضوع این بند استفاده کنند.

 تسهیلات تعاونی‌های عشایری شامل بخشودگی می‌شود

طبق این مصوبه، بانک مرکزی موظف است بدون رعایت مبلغ حداکثر توسط مطالبات بانک مرکزی از بانک‌ها به تفکیک هر بانک مندرج در جدول ضمیمه تبصره ۳۵ قانون اصلاح بودجه سال ۹۵ کل کشور به اجرای طرح بخشودگی سود تسهیلات کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان اقدام کند. تسهیلات اتحادیه مرکزی تعاونی‌های عشایری ایران در صورت بازپرداخت اصل آن مشمول بخشودگی سود و جریمه و استفاده از مفاد آن می‌شود

نظرات شما
انتشار یافته : 0
در انتظار بررسی : 0
غیر قابل انتشار : 0

نمای روز
نظر سنجی
امتیاز شما به سایت
عالی
خوب
متوسط
ثبت نظر
یادداشت