انعکاس خبر
پایگاه خبـری و تحلیلـی

enekaskhabar.ir
توقف صدور پروانه ساختمانی باعث ضررو زیان به سازندگان و کارگران ساختمانی شده / بانی این ضرر و زیان نظام مهندسی است / مدعی العموم برای حل این مشکل ورود کند چه نهادهایی در صدور پروانه ساختمانی دخیل هستند / چه بر سر پول های واریزی به حساب شهرداری لاهیجان خواهد امد ؟ / چرا علی رغم پرداخت عوارض پروانه صادر نمی گردد ؟ برگزاری مراسمات در مساجد و بقاع تا اطلاع ثانوی ممنوع است نگاهی به عملکرد شهردار لاهیجان طرح آستان مهربانی در ۵۰ بقعه متبرکه شهرستانهای لاهیجان وسیاهکل برگزارمیشود/هزار بسته معیشتی و بهداشتی ودرغالب طرح آستان مهربانی  ادامه ضدعفونی اماکن عمومی توسط شهرداری لاهیجان امنا کلیه مراسمات ترحیم و مذهبی رو تا اطلاع ثانوی تعطیل کنند / تکذیب دفن فوت شدگان بیماری کرونا در اقاسید محمد تلاش مدیریت شهری در برف فضاسازی شهرداری لاهیجان در دهه فجر در گیلان بی نظیر است تصادف در محور سياهكل به لاهيجان 2 كشته برجاي گذاشت
1398/08/02 02:18


بیشتر بخوابید، کمتر بخورید

بررسی‌ها نشان می‌دهد که خواب کافی می‌تواند هوس‌های غذایی را کاهش دهد.

کد خبر:447

دانشمندان به‌تازگی متوجه شده‌اند که ارتباط مستقیمی میان خواب و گرسنگی وجود دارد. بنابراین خواب کافی و باکیفیت می‌تواند به کنترل هوس‌های غذایی و کاهش وزن کمک کند.

بسیاری از افراد بعد از یک خواب شبانه نامناسب و ناکافی احساس گرسنگی بیشتری می‌کنند یا هوس غذاهای خاصی را می‌کنند و این اتفاقات را پای تصوراتشان می‌گذارند. حال نتایج یک مطالعه جدید حاکی از آن است که ارتباط مستقیمی میان خواب و گرسنگی وجود دارد.

براساس یافته‌‌های جدید، حتی یک شب کمبود خواب می‌تواند سطح هورمون‌های گرسنگی و اشتهای فرد را تغییر دهد و منجر به افزایش اشتها شود. کمبود خواب بر نحوه واکنش مراکز انگیزشی به غذا، دیدن غذا و حتی فکر کردن به غذا نیز تأثیر می‌گذارد.

وقتی بدن به اندازه کافی استراحت دریافت نکرده باشد، مغز و بدن سیگنال‌های قوی ارسال می‌کنند تا وظایف سرموقع و به روش همیشگی پیش برود. کالری‌های اضافی که با افزایش اشتها جذب می‌شود، به سرعت وزن فرد را افزایش می‌دهد. این امر به‌خوبی ارتباط میان کمبود خواب و اضافه وزن را نشان می‌دهد.

کمبود خواب با افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی و دیابت نوع دو نیز ارتباط دارد. دانشمندان از دانشگاه کیپ تاون آفریقای جنوبی با تجزیه و تحلیل نتایج تحقیقات مطالعات متوجه شدند که هر چه فرد خواب بیشتری دریافت کند، احساس گرسنگی کمتری در طول روز تجربه می‌کند. در برخی موارد خواب کافی باعث از بین رفتن اشتهای فرد در برابر غذاهای نمکی و شیرین می‌شود.

 

نظرات شما
انتشار یافته : 0
در انتظار بررسی : 0
غیر قابل انتشار : 0

نمای روز
نظر سنجی
امتیاز شما به سایت
عالی
خوب
متوسط
ثبت نظر
فتونیوز
یادداشت