انعکاس خبر
پایگاه خبـری و تحلیلـی

enekaskhabar.ir
شناسایی ۱۹۰۰ کودک زیر پنج سال دارای سوء تغذیه در گیلان سارقان گوشی در رشت به آخر خط رسيدند برنامه‌های اقتصادی دولت تدبیر و امید، استفاده بیشتر از ظرفیت‌های بخش تعاونی و خصوصی است/هدف‌گذاری صادرات 500 میلیون دلاری استان دست‌یافتنی است پاکسازی فضای عمومی و طبیعت، حکم محکومیت دادگاه برای متخلف شن و ماسه در شهرستان رودسر کشف 13 فقره پرونده زمین‌خواری 518 میلیاردی در گیلان کشف بیش از ۲ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در لاهیجان برگزاری اولین روز از جشنواره تئاتر خیابانی شهروند بازار تاریخی آسیابر دیلمان در فهرست آثار ملی ثبت می‌شود جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان آغاز شد برگزاری جشنواره روز دریای کاسپین در کیاشهر
1397/11/30 03:14

بزرگترین چالش رشت :

ترافیک به بزرگترین چالش رشت تبدیل شده است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با اشاره به اینکه امروزه ترافیک به چالشی بزرگ در سطح شهرها تبدیل شده، گفت: تقویت حمل و نقل عمومی برای رفع این معضل ضرورت دارد.

کد خبر:38

 به گزارش انعکاس خبر معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با اشاره به اینکه امروزه ترافیک به چالشی بزرگ در سطح شهرها تبدیل شده، گفت: تقویت حمل و نقل عمومی برای رفع این معضل ضرورت دارد.

 

دهمین جلسه شورای ترافیک استان به ریاست علی اوسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با حضور دکتر محمدیان یزدی مدیرکل دفتر حمل و نقل وزارت کشور و دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور در محل سالن اجتماعات استانداری برگزار شد.
اکبری مقدم در این جلسه با اشاره به اینکه گیلان علیرغم وسعت جغرافیایی کم دارای تراکم جمعیت بسیار بالایی است، افزود: گسترش محورهای مواصلاتی به عنوان یکی از شاخص های توسعه در دنیا مطرح است.
اکبری مقدم خاطرنشان کرد: تصادف موتورسیکلت ها در جاده‌های درون و برون شهری آمار بالایی دارد که خوشبختانه اقدامات خوبی از سوی راهنمایی و رانندگی و همچنین پلیس راهور در حوزه آموزش‌های همگانی به ویژه برای عابران پیاده و موتورسواران انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه در ده ماهه نخست سال گذشته و امسال به ترتیب ۵۵۹ و ۵۳۱ نفر در جاده های گیلان جان باختند، افزود: این آمار حکایت از کاهش ۵ درصدی تلفات جاده ای و اثربخش بودن آموزش ها دارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با تاکید بر اینکه آموزش را باید از سطوح بسیار پایین آغاز کنیم، تصریح کرد: جامعه باید به سمتی برود که مردم در ایمنی راه‌ها مشارکت داشته باشند.
وی با اشاره به شناسایی بالغ بر ۹۰ نقطه حادثه خیز در گیلان، اظهار داشت: تعدادی از این نقاط اصلاح شد و برخی نیز در دست اصلاح هستند.
اکبری مقدم یادآور شد: سایر نقاط حادثه خیز نیز باید شناسایی و اصلاح شوند تا آمار تصادفات جاده ای به حداقل برسد. وی نصب دوربین‌های کنترل ترافیک در سطح محورهای مواصلاتی گیلان را اقدامی تاثیرگذار دانست و گفت: این قبیل کنترل ها می تواند نقش پیشگیرانه ایفا کند.
وی با بیان اینکه در استان گیلان به دلیل وسعت جنگل ها و زمین های زراعی محدودیت های خاصی برای افزایش خطوط ارتباطی وجود دارد، گفت: این مسئله موجب چالش های فنی شده است که در تصادفات جاده ای نقش زیادی را ایفا می کنند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با اشاره به وضعیت جغرافیایی و اقلیمی خاص شهر رشت، افزود: ترافیک به بزرگترین چالش این شهر مبدل شده است. وی با اشاره به تمهیدات صورت گرفته برای تکمیل ۸ کیلومتر باقی مانده از آزاد راه قزوین- رشت، عنوان کرد: تکمیل آزادراه موجب افزایش چشمگیر حجم خودروهای ورودی به استان و در نتیجه تشدید ترافیک در شهر رشت به عنوان مرکز گیلان می شود.
اکبری مقدم احداث کمربندی در سطح شهر را راهکاری برای تسهیل تردد خودروها معرفی کرد و افزود: می توان با کمک وزارت کشور رینگ های درون شهری در رشت تعبیه کرد تا قسمتی از معضل ترافیک برطرف گردد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان ضعف ناوگان حمل و نقل عمومی و تعداد اندک اتوبوس هایی که جهت تردد در سطح شهرهای رشت، لاهیجان، انزلی و لنگرود مورد استفاده قرار گیرند را از دیگر موارد تاثیرگذار بر حجم بالای ترافیک در این شهرها برشمرد و بر لزوم تقویت گرایش مردم به استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی تاکید کرد.

 

 

نظرات شما
انتشار یافته : 0
در انتظار بررسی : 0
غیر قابل انتشار : 0

نمای روز
نظر سنجی
امتیاز شما به سایت
عالی
خوب
متوسط
ثبت نظر
فتونیوز
یادداشت