انعکاس خبر
پایگاه خبـری و تحلیلـی

enekaskhabar.ir
کشف بيش از 3 هزار ليتر گازوئيل قاچاق در لنگرود شناسایی ۱۹۰۰ کودک زیر پنج سال دارای سوء تغذیه در گیلان سارقان گوشی در رشت به آخر خط رسيدند برنامه‌های اقتصادی دولت تدبیر و امید، استفاده بیشتر از ظرفیت‌های بخش تعاونی و خصوصی است/هدف‌گذاری صادرات 500 میلیون دلاری استان دست‌یافتنی است پاکسازی فضای عمومی و طبیعت، حکم محکومیت دادگاه برای متخلف شن و ماسه در شهرستان رودسر کشف 13 فقره پرونده زمین‌خواری 518 میلیاردی در گیلان کشف بیش از ۲ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در لاهیجان برگزاری اولین روز از جشنواره تئاتر خیابانی شهروند بازار تاریخی آسیابر دیلمان در فهرست آثار ملی ثبت می‌شود جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان آغاز شد
1398/04/25 07:38

فرماندار لاهیجان:

مشخص نبودن مرز مالکیت اراضی روستایی با منابع ملی یکی از مشکلات شهرستان لاهیجان است

فرماندار شهرستان لاهیجان گفت: یکی از مشکلات این شهرستان مشخص نبودن عرصه های ملی با مرزهای مالکیت مردم در برخی از روستاهاست که اداره کل ثبت اسناد باید محدوده های اصلی مالکیت مردم و دولت را مشخص کند.

کد خبر:159

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس خبر سیداسماعیل میرغضنفری روز دوشنبه در نشستی با مدیرکل ثبت اسناد و املاک گیلان اظهارداشت: ادارات ثبت مسیری است که همه باید از آن عبور کنند و خواه و ناخواه همه احاد مردم در این مسیر قرار می گیرند و انتظار می رود با توجه به محدودیت ها و معذوریت ها سازمانی مرز مالکیت ها در روستاها مشخص و تعیین شود تا مشکلات توسعه در این مناطق حل شود.

وی با اشاره به سرعت بخشیدن به صدور سند مالکیت در روستاها، افزود: خیلی از سامانه های یا بسته است و نوبت دهی برای دریافت سند طولانی می شود که این کار سرگردانی مردم را در پی دارد و همکاران ادارات ثبت به اسناد شهری بیشتر توجه می کنند درحالی که بخشی از اسناد مالکیت در روستاها قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: برخی از اختلافات مرزی در شهرستان های همجوار وجود دارد و گاهی نقاط مرزی دو شهرستان در روستاهایی که در نقاط مرزی قرار دارند مشخص نیست وباید توسط ادارات ثبت برای صدور سند مالکیت به این مسایل توجه شود و این مغایرت های ثبتی در ادارات ثبت دو شهرستان اصلاح شود.

وی یاد آورشد: برای رفع مشکلات صدور سند مالکیت برای روستاییان تشکیل جلسات تخصصی بین ادارات ثبت اسنادو املاک با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را ضروری دانست و تاکید کرد. این دو سازمان در هماهنگی با هم می توانند بسیاری از مشکلات فعلی روستاییان را حل کنند.

براساس بخشنامه سفر مدیران کل به شهرستان ها به منظور بررسی درخواست و مشکلات شهروندان شهرستان لاهیجان مدیرکل اسناد و املاک استان گیلان به همراه مدیران ذیربط روز و دوشنبه در نشستی با فرماندار، بخشداران و شهرداران لاهیجان و رودبنه مشکلات صدور سند مالکیت بویژه در روستاها را بررسی و در دیداری رو در رو با مردم لاهیجان در فرمانداری به مسایل آنها رسیدگی کرد.

لاهیجان فرماندار لاهیجان فرماندار شهرستان لاهیجان اداره کل ثبت اسناد سیداسماعیل میرغضنفری
نظرات شما
انتشار یافته : 0
در انتظار بررسی : 0
غیر قابل انتشار : 0

نمای روز
نظر سنجی
امتیاز شما به سایت
عالی
خوب
متوسط
ثبت نظر
فتونیوز
یادداشت